Navigation
Your Cart

Par mums šobrīd

SIA “Rukši” ir bioloģiski sertificēta gaļas šķirņu liellopu audzēšanas saimniecība, kas dibināta jau 2003. gadā. Mūsu saimniecība atrodas Aizputes novada Kazdangas pagastā, bet apsaimniekojam platības arī apkārtējos pagastos un pat Liepājas ezera dabas liegumā, kopumā ap 700 ha. 

Vēsturisks atskats

Bieži saņemam jautājumu, kādēļ SIA Rukši, ja audzējam liellopus? Savu darbību 2003. gadā uzsākām ar cūkkopības attīstību, audzējot “laimīgās” cūkas. “Laimīgās” cūkas brīvi dzīvojās āra aplokos, kur tās varēja dzīvot cūku cienīgu dzīvi, izbaudot dubļu vannas, rakšanas prieku un citas cūkām patīkamas nodarbes.

Ciltsdarbs

Ciltsdarba veikšanai esam ieguvuši gaļas šķirnes liellopu audzēšanas saimniecības statusu, kas apliecina mūsu izaudzēto liellopu kvalitāti un atbilstību izvirzītajām šķirnes prasībām. Esam izveidojuši ganāmpulka ciltskodolu, atlasot labākos Herefordas tīršķirnes liellopus no kuriem iegūt pēcnācējus, kas atbilst šķirnes prasībām.

Nobarošana

Parasti liellopu nobarošana saistās ar asociācijām par lielu spēkbarības devu izbarošanu, liellopu turēšanu šaurībā, antibiotiku biežu lietošanu un hormonu izmantošanu. Ir valstis, kur liellopu nobarošana tā arī tiek veikta, ar mērķi iegūt lielu gaļas masu īsā laika periodā. Bet kā ar šādā veidā iegūtas gaļas kvalitāti un ētiskajiem aspektiem?

SIA Rukši - Malki, Kazdangas pagasts, Aizputes novads
Kazdangas Miesnieks - Bērzu gatve 9, Kazdanga

Par mums


Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes.